SBS Lieto Edustusjoukkue, “Miehet III”

Kausi 2020-2021

Kaudella 2020-2021 pelaamme ensimmäistä kautta 2-divisioonaa.

SBS Liedon edustusjoukkue toivottaa kaikki lietolaiset tervetulleiksi kotiotteluihimme kannustamaan paikallinen joukkue esittämään parasta osaamistaan!

SBS LIETO EDUSTUSJOUKKUE

Edustuksen kotiottelut Lietohallissa kaudella 2020-2021:

* pe 2.10.2020, klo 19:00. SBS Lieto – Ruoska.
* pe 9.10.2020, klo 19:00. SBS Lieto – Ryhti.
* pe 30.10.2020, klo 19:00. SBS Lieto – SB Hirvensalo.
* pe 20.11.2020, klo 19:00. SBS Lieto – KaKo.
* pe 18.12.2020, klo 19:00. SBS Lieto – UHV Bulls.
* pe 29.1.2021, klo 19:00. SBS Lieto – SB Naantali.
* pe 5.2.2021, klo 19:00. SBS Lieto – Team LSM.
* pe 19.2.2021, klo 19:00. SBS Lieto – SBS RuPu.
* pe 5.3.2021, klo 19:00. SBS Lieto – FBC Turku 2.

Pääsylippujen hinnat Lietohallin kotipeleihin:
* Normaali pääsylippu: 5 €
* Kausikortti: 20 €
* SBS Liedon jäsenet (seuratakki päällä): vapaa sisäänpääsy
* Lapset (alle 18v): vapaa sisäänpääsy

Joukkueen ottelut, Kausi 2020-21: 

Linkki otteluihin ja tuloksiin:    >>   Ottelut ja Tilastot

Joukkueen kokoonpano:

M3 / kausi 2020-2021

#1 Tamminen Aki (MV)
#30 Rantanen Aki (MV)
#73 Korko Niklas (MV)
#2 Niemi Janne
#4 Lager Anton
#7 Koskimies Konsta
#8 Kryssi Verneri
#9 Hyrsky Mikko
#11 Ylikännö Markus
#12 Mäki Juuso
#13 Kari Hannes
#16 Kujanpää Janne
#23 Öström Paavo
#24 Hormalainen Aaro
#26 Palmula Janne
#33 Simolin Matti
#34 Alastalo Lauri
#41 Kannisto Otto
#50 Hyrsky Olli
#74 Saarinen Henri
#80 Tamminen Antti
#86 Alilonttinen Antti
#88 Kryssi Elmeri (C)
#89 Poikkeus Juho
#90 Markki Janne
#93 Terävesi Kim
#94 Stepanoff Onni

Joukkueenjohtaja: Elmeri Kryssi
Sähköposti: elmeri.kryssi ( a t ) gmail.com
Puhelinnumero: 045-1290499

UUTISET

Joukkue pelaa kaudella 2020-21 miesten 2-divisioonaa. Kausi alkoi kotivoitolla perjantaina 2.10., ja jatkuu jo heti seuraavana perjantaina 9.10, niinikään klo 19:00 Lietohallilla. Tervetuloa kannustamaan!

Miesten Edustusjoukkue sosiaalisessa mediassa:

Instagram: https://www.instagram.com/sbslieto_miehet/

Facebook: https://www.facebook.com/sbslietomiehet/

YHTEISTYÖKUMPPANIT

Pääyhteistyökumppani:

Rakennusliike Nummela http://www.rklnummela.fi/

Yhteistyökumppanit:

Liedon Säästöpankki https://www.saastopankki.fi/

K-Supermarket Lietori https://www.k-ruoka.fi/kauppa/k-supermarket-lietori

K-Market Ilmarinen/Loukinainen https://www.k-ruoka.fi/kauppa/k-market-ilmarinen

Liedon Kunta http://www.lieto.fi/fi-FI

Liedon tili- ja kiinteistöpalvelu https://www.liedontkp.fi/

Turun Tienoo https://www.turuntienoo.fi/

Rakentajat Varheenmaa https://dev.varheenmaa.com/rakentajat-varheenmaa-oy/

Ilmaristen Matkailutila https://www.matkailutila.fi/fi/

Urakointi Ruusunen https://urakointiruusunen.fi/

Karkelon Sukka https://karkelonsukka.fi/

Kamus https://www.kamus.fi/

AD WORKS https://adworks.fi/

LVI-Asennus Sihvonen Oy, https://www.lvisihvonen.fi/